Forum

Poradniki do pobrania

Kosmetyki do pielęgnacji kikuta - maść na odleżyny, odciski

Więcej
2011/07/06 19:00 #2 przez dominik83
dominik83 odpowiedział w temacie: Re: Kosmetyki do pielęgnacji kikuta - maść na odleżyny, odciski
witam wszystki i tylko chcę potwieredzić że maść AKNEMYCIN 20 mg/g pomaga na krostki które pojawiają sie w linerach już po 1 dniu stosowania dlatego gorąco polecam wszystkim którzy mają z tym problem. Jedyny mankament to wizyta wu lekarza bo jest to maść na receptę. Gorąco pozdrawiam wszystkich.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/04 19:46 #3 przez Marti
Marti odpowiedział w temacie: Re: Kosmetyki do pielęgnacji kikuta - maść na odleżyny, odciski
ja i tak wolę chodzić w protezie, mimo, że otarcia się zdarzają, to i tak zakładam ją codziennie ;-) Nawet nie wiem, czy umiałabym jeszcze chodzić o kulach, jakoś nigdy się do nich specjalnie nie przyzwyczajałam. Poza tym ciężko mi wyobrazić sobie wysiadanie z zatłoczonego autobusu o kulach :mrgreen:

Co do tematu, na otarcia można zastosować maść nagietkową albo na "poważniejsze" - tribiotic.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • svietic
  • svietic Avatar
2011/07/04 10:00 #4 przez svietic
svietic odpowiedział w temacie: Re: Kosmetyki do pielęgnacji kikuta - maść na odleżyny, odciski
Pewnie to dlatego, że jestem starej daty nie rozumiem dlaczego się tak katujecie. Przecież te wszystkie przyszcze, otarcia, opuchnięcia można przeczekać bezboleśnie chodząc na kulach. Ja akurat w ogóle nie używam protez, tylko poruszam się na kulach. Od początku uznałam je za lepsze, ale nawet jak ktoś uważa inaczej, to na czas ran na kikucie można chyba protezę odstawić ? Radzę pomyśleć nad tym szczególnie latem, no i jednak życzę, żeby nie było takiej potrzeby.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/28 21:15 #5 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: Kosmetyki do pielęgnacji kikuta - maść na odleżyny, odciski
Do Mariolka123321

Jezeli te krostki nie sa na szczycie kikuta lecz na boku istnieje stosunkowo latwe rozwiazanie.
W aptece dostaniesz plaster w tym rodzaju (firma jest niewazna):

www.molnlycke.com/Documents/Wound%20Care...eporePro_300x300.jpg

Do tego jakas masc na AKNE (z 1% procentowym roztworem antybiotyku). Codziennie przed zalozeniem linera troche masci na krosty i ten plaster na to. Bol zmniejsza sie o ok. 80 %, a po mniej-wiecej tygodniu masz spokoj. Oczywiscie przed zalozeniem plastra z mascia dokladne wymycie i WYSUSZENIE kikuta. Po wieczornym myciu - masc juz bez plastra.

Stosuje od lat (krostki pojawiaja sie regularnie na przelomie wiosny i lata) z niezmiennym powodzeniem (codzienny sport wymagajacy przejscia 6 - 8 kilometrow w nierownym terenie).

Powodzenia.

m.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/27 18:06 #6 przez Mariolka123321
Mariolka123321 odpowiedział w temacie: Re: Kosmetyki do pielęgnacji kikuta - maść na odleżyny, odciski
Dziękuje Bardzo za Poradę .na pewno skorzystam .






Pozdrawiam ;-)

Mariolka123321

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/27 16:00 #7 przez GNIEWKO
GNIEWKO odpowiedział w temacie: Re: Kosmetyki do pielęgnacji kikuta - maść na odleżyny, odciski
Cześć :-)

Na ropne krostki stosuje -OCTENISEPT- na otarcia - maśćTRIDERM- a na takie powiedzmy" odparzenia" używam -NIVEA BABY kojący krem przeciw odparzeniom-.
Bywają takie dni że nic nie pomaga i trzeba niestety mimo bólu chodzić w protezie aż samo się zagoi .
Teraz bywają gorące dni a to sprzyja otarcią. itp - trzeba często myc kikutka i lejek .

Siemanko!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.230 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art